Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri ve Çözümleri

Saç Çıkarma Uygulaması
Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri ve Çözümleri
Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri ve Çözümleri

Saç dökülmesi problemi erkek ve kadınlarda sıklıkla görümektedir. Erkeklerde saç dökülmesi kadınlara göre daha sık rastlanan bir durumdur. Pek çok erkek hayatının özellikle gençlik dönemlerinde saç dökülmesi problemi ile karşılaşır ve bu durum yaş ilerledikçe ilerler. 20li yaşların sonlarında yaklaşık %12 erkek saç dökülmesi sorunu yaşar. 50li yaşlarda ise erkeklerin yaklaşık %50’si kellikle farklı düzeylerde karşılaşır. Aşağıdaki erkeklerde saç dökülmesi nedenlerini yazdık. Bu nedenlerin için genetik sebepler %90 oranında etkilidir. Bir başka deyişle erkeklerde saç dökülmesinin nedeni %90 oranla genetik nedenlerdir.

Erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri

  • Genetik faktörler : Toplumun büyük bir bölümünde görülen ve saç dökülmesinde en çok etken olan faktörlerden biridir. Kişinin yaşı ilerledikçe bu faktöre bağlı olarak kellik gelişir. Ne kadar erken saç çıkarma tedavisi yaptırırsanız başarı şansınız o doğrultuda artacaktır.
  • Stres : Stres, özellikle büyükşehirlerde yaşayan bir çok kimse için kaçınılmaz bir derttir. Bir yere kadar kabullenmek çok mantıklı olsa da aşırı stres bir çok hastalığa davetiye çıkardığı gibi saç dökülmesine de sebebiyet vermektedir. Stresle alakalı depresyon gibi rahatsızlıklar için ilaç kullanıyorsanız bu ilaçlar da saçınızın dökülmesine sebep olabilir.
  • Geçirilen ciddi rahatsızlıklar : Geçirdiğiniz ağır hastalıklar ve bunlara karşı kullandığınız ilaçlar erkeklerde saç dökülmesine neden olur. Bazı ilaçlar için kullanım sonrası saçlar tekrar çıkmaya başlasa bile sonuçta bir çok saç kaybına neden olabilir.
  • Bazı ilaçların yan etkilerine bağlı dökülmeler : Tiroit bezi hastalıkları, romatizma hastalıkları, zayıflama hapları, böbrek üstü bezi hastalıkları, insülin direnci, diyabet, doğum kontrol hapları erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri arasında yer alabilir.
  • Vücuttaki bazı vitamin/mineral eksiklikleri : Vücut ve saç için gerekli olan B12, D vitamini, folik asit, biotin, çinko, demir gibi vitamin ve minarellerin eksikliği saç dökülmesine neden olabilir. Doktorunuza danışıp bu vitamin ve minerallerin eksikliği için gerekli takviye alıp almayacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Deri problemleri : Sedef hastalığı, egzama, akne, aşırı yağlı deri ve mantar hastalıkları saç derinizin sağlığını önemli ölçüde etkiler, bu da tabii saçlarınızın sağlığını etkilemektedir.
  • Kozmetik ve yanlış bakım : Saç boyaları, saç rengi için kullanılan boyalar, düzleştiriciler saçlara zarar veren önemli etkenlerdir. Bunların dışında, jöle gibi şekillendiricilerin aşırı kullanımları ve kullanım sonrası saçtan temizlenmemeleri erkeklerde saç dökülmesi sebepleri arasında sayılabilir. Sadece bu son maddeye bakarak erkeklerde saç dökülmesini durdurma bu tür saça zarar verici işlemleri ya azaltmak ya da tamamen bırakmak ile mümkün olur. Ancak geri kalan nedenler için aynı şey söylenemeyebilir.

gibi sebeplerle saç dökülmesi yaşanabilir.

Erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir

Erkeklerde saç dökülmesine karşı önlemlere ilk olarak dışardan uygulanan saç bakım yağları veya eczanelerde bulunabilen bir takım serumlar örnek verilebilir. Bu tür serum ve yağlar ile saçlar beslenebilir. Fakat bu durum geçicidir ve yeni saçlar çıkmasına ne yazık ki etkileri yoktur.

Erkeklerde saç dökülmesine çözüm

Öncelikle saç dökülme sebepleri detaylı araştırılmalıdır ve var olan saçlar koruma altına alınmalıdır. Saçlar kökten beslenmeli ve yeni saçların çıkması sağlanmalıdır. Bu etkilere kavuşmak adına özel olarak uyguladığımız erkeklerde saç dökülmesi tedavisi protokolümüz mevcuttur. Erkek saç dökülmesine karşı saç çıkarma amaçlı serum uygulamamız doğal, kısa süreli, saç ekimsiz ve kısa sürede sonuç vermektedir.

Bir Cevap Yazın

Kalıcı Makyaj

Kaş Tasarımı

Dudak Kontürü

Kalıcı Eyeliner

Saç Çıkarma

Kaş Çıkarma

Cilt Bakımı

İğneli Epilasyon

Lazer Epilasyon

Saç Çıkarma & Saç Gürleştirme Uygulamasında Fırsatlar !

Ücretsiz Saç Analizi Fırsatından Mutlaka Yararlanın

Dermapen uygulaması ile Uzman Estetisyen Gökçe Temuçin tarafından kişiye özel seanslar belirlenerek her seansta sadece 10 dakikalık uygulamalayla saç kökleriniz güçlenecek ve saçlarınız eskisinden kat be kat daha güçlü ve sağlıklı olacak. İncelmiş ve tüylere dönmüş saçlarınız ilerleyen seanslarda kuvvetlenerek eskisinden daha kuvvetli saç teli haline gelecek.

Online Rezervasyon