Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?

Saç Çıkarma Uygulaması
Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?
Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?

Saç dökülmelerine karşı çözümler bulmadan önce saç dökülmesinin nedenleri tespit edilmeli. Bunun için doktora görünmek ilk adımlardan biri olacağı gibi doğal bitkisel yağlar ile saçların dökülmesi bir nebze yavaşlatılabilir ve saç kökleri güçlendirilebilir. Bunun yanında tamamen doğal saç çoğaltma ve saç çıkartma yöntemleri de mevcuttur.

Saçlar Neden Dökülür ?

Saçımız neden dökülür ? Birden fazla saç dökülmesi nedeni olabilir.

  • Genetik, stres, mevsimsel geçişler gibi faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu yaşanabilir.
  • Geçirilen ciddi rahatsızlıklar da saç dökülmesine sebebiyet verebilir.
  • Vücutta görülen bazı eksiklikler de dökülmeyi tetikleyebilir. Örneğin; demir, çinko, biotin gibi vücutta gerekli olan minerallerin eksikliğinde de saç dökülmesi problemleri yaşanabilir.

Saç Dökülmesinin Çözümleri

  • Tedavi uygulamak adına; kişi, kan değerlerine ve yukarıda belirtilen mineral eksikliği yaşayıp yaşamadığına baktırmalı.
  • Yağlı bir saç derisi dökülme yaratabileceği için saçlar düzenli sıklıkta yıkanmalı.
  • Saç spreyi, jöle vb. şekillendiricileri kullandıktan sonra saçlar mutlaka yıkanmalı, uzun süre kullanılmamalı.
  • Doktor tavsiyesi ile demir, çinko, biotin hapları kullanılarak dışardan takviye yapılabilir; bazen besinlerdeki değerler yetersiz kalabilir.
  • Dolaşımı düzenlemek adına saç köklerine masaj yapılabilir. İçeriğinden emin olduğunuz bitkisel yağlar ile saç bakımları yapılarak kökler güçlendirilebilir.

Saç Dökülmelerine Kesin Çözüm

Bu tür yöntemler uygulayıp hâlâ sonuç alınamıyorsa uzman kişilere danışarak size özel saç çıkarma tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz. Whatsapp Bilgi Hattı

Bir Cevap Yazın

Kalıcı Makyaj

Kaş Tasarımı

Dudak Kontürü

Kalıcı Eyeliner

Saç Çıkarma

Kaş Çıkarma

Cilt Bakımı

İğneli Epilasyon

Lazer Epilasyon

Saç Çıkarma & Saç Gürleştirme Uygulamasında Fırsatlar !

Ücretsiz Saç Analizi Fırsatından Mutlaka Yararlanın

Dermapen uygulaması ile Uzman Estetisyen Gökçe Temuçin tarafından kişiye özel seanslar belirlenerek her seansta sadece 10 dakikalık uygulamalayla saç kökleriniz güçlenecek ve saçlarınız eskisinden kat be kat daha güçlü ve sağlıklı olacak. İncelmiş ve tüylere dönmüş saçlarınız ilerleyen seanslarda kuvvetlenerek eskisinden daha kuvvetli saç teli haline gelecek.

Online Rezervasyon